Klasy Pływackie Drukuj
Wpisany przez Administrator   
sobota, 21 sierpnia 2004 02:11

Pierwsza klasa pływacka w historii miasta Sopotu i naszej szkoły powstała w 1995 roku. Po 3 latach mieliśmy już pierwsze sukcesy. Na Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski Dzieci Bartek Pilecki zdobył srebrny medal, a Anna Mierzejewska dwa brązowe. Później było jeszcze lepiej, ponieważ wspomniana Ania była 4-krotnie Mistrzynią Polski Juniorów. Sztafeta dziewcząt 4x100m st. dowolnym (Mierzejewska, Szymoniak, Zalewska, Kalinowska) zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików 12-letnich.

Od roku 1995 do dnia dzisiejszego pływacy naszej szkoły plasują się w ścisłej czołówce Polski.

Przynajmniej raz w roku uczniowie naszych klas pływackich biorą udział w wielu mitingach międzynarodowych (ostatnio w Hamburgu, Berlinie, Herford, Stralsundzie) przywożąc zawsze „worek” medali. W tym roku wybierają się na zawody do Wiednia.

Aktualnie szkoła podstawowa posiada cztery klasy pływackie:

  • I – zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu po jednej godzinie lekcyjnej. W grudniu dzieci miały już swoje pierwsze zawody pływackie.
  • II – trenuje 5 razy w tygodniu. Pływacy osiągają już pierwsze sukcesy- złote medale w Ogólnopolskim Mitingu Pływackim w Słupsku zdobyli: Paulina Dukiewicz, Daria Chylińska, Robert Żłobiński, a Mikołaj Żurek został najlepszym zawodnikiem zawodów.
  • III - trenuje 7 razy w tygodniu. W tej klasie wyróżniają się: Ola Głowacka, Maksymilian Sienkiewicz, Wiktor Łoza, a szczególnie Daniel Filipski (najlepszy zawodnik ogólnopolskich zawodów w Lęborku).
  • V – zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Oliwier Panow, Zuzanna Suchcicka, Karolina Belof, Oskar Sienkiewicz, Mateusz Szweda to uczniowie ścisłej czołówki Pomorza, a wspomniana Zuzia jest finalistką Korespondencyjnych Mistrzostw Polski Dzieci (VI miejsce).

 

Nasze gimnazjum sportowe posiada klasy sportów wodnych (katamaran, windsurfing, pływanie). W klasie I i II zajęcia pływania odbywają się (łącznie z sobotą)  co najmniej 6 razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne.

Uczennice gimnazjum: Klaudia Wysocka, Magdalena Pawlikowska, Zofia Bagińska i Justyna Maliszewska to obecne członkinie Kadry Makroregionu Pomorskiego i finalistki Mistrzostw Polski Młodzików, a Izabela Blaschke, Ola Siwakowska i Jakub Sienkiewicz to medaliści  ostatnich Mistrzostw Okręgu Pomorskiego w kategorii open.

Oto nasze największe sukcesy:

Rok 2011

Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych 14 lat w Gorzowie Wielkopolskim (marzec)

Wysocka Klaudia: 2 miejsce -800m st. dowolnym

Sztafeta dziewcząt 4x200m st. dowolnym (Zofia Bagińska, Justyna Miliszewska, Magdalena Pawlikowska, Klaudia Wysocka) -5 miejsce

Sztafeta dziewcząt 4x100m st. dowolnym (Zofia Bagińska, Justyna Miliszewska, Magdalena Pawlikowska, Klaudia Wysocka) -8 miejsce

Rok 2010

Letnie Mistrzostwa Polski 13 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wysocka Klaudia: 4 m-sce -800m st. dowolnym, 8m-sce-400m st. dowolnym

Sztafeta dziewcząt 4x100m st. dowolnym-6m-sce

Pawlikowska Magda: 8m-sce-800m st. dowolnym

Rok 2009

Pawlikowska Magdalena

1m-sce-100,200m st grzb i 800m st dow- Drużynowe Mistrzostwa Województw ( Gdańsk,listopad 2009) 1m-sce-100,200m st dow oraz 100 i 200m st grzb-Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy,maj 2009)

Wysocka Klaudia

1m-sce-400m st dow-Zawody O Puchar Prezydenta Sopotu ( pażdziernik,2009)  3m-sce : 800m st dow-Drużynowe Mistrzostwa Województw (Gdańsk, Listopad 2009)  2m-sce-200m st dow-Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy,maj 2009)

Miliszewska Justyna

2m-sce-100 i 200m st. grzb-Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy, maj 2009) 5m-sce-sztafeta 4x100m st. dow - Mistrzostwa Polski Młodzików 12 lat   3m-sce-200m st. dow - Zawody O Puchar Prezydenta Gdańska (Gdańsk, grudzień 2009)

Pieczul Albert

1m-sce-100 i 200m st. klas-Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy, maj 2009) 3m-sce-200m st. klas-Drużynowe Mistrzostwa Województw ( Gdańsk, listopad 2009)

Świniarska Magda

3m-sce-100 i 200m st. grzb - Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy, maj 2009)   3m-sce-100 i 200m st. grzb - Drużynowe Mistrzostwa Województw (Gdańsk, listopad 2009), 2m-sce-200m st. grzb - Zawody O Puchar Prezydenta Gdańska (Gdańsk, grudzień 2009)

Siwakowska Aleksandra

2m-sce w punktacji ogólnej-Liga Młodzieżowa POZP (punktacja łączna za 3 ligi)   3m-sce-200m st. dow - Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy, maj 2009

Bagińska Zofia

1m-sce: 100 i 200m st. dowolnym, 1 m-sce: 200m st. motylkowym- Międzynarodowy Mityng Pływacki w Herford ( Niemcy,maj 2009

5m-sce: 400m st.dowolnym, 5m-sce:800m st. dowolnym-Letnie Mistrzostwa Polski 12 lat

Rok 2008

 ZOFIA BAGIŃSKA

Ogólnopolski Mityng Pływacki – grudzień 2008, Lębork:

I miejsce – 100m stylem dowolnym

I miejsce – 100m stylem klasycznym

Zawody Pływackie w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski – czerwiec 2008, Kartuzy:

I miejsce – 100m stylem dowolnym

I miejsce – 200m stylem dowolnym

I miejsce – 100m stylem klasycznym

Rekordy okręgu 11 latków: 50m, 100m stylem klasycznym, 200m, 400m, 800m stylem dowolnym – czerwiec 2008, Gdynia (pływalnia 50m) letnie mistrzostwa okręgu.

I miejsce – w końcowej klasyfikacji Ligii Młodzieżowej POZP – kwiecień, Słupsk 2008

I miejsce w ogólnopolskim rankingu 11 latków na dystansie 400m stylem dowolnym

II miejsce – 100m stylem dowolnym – Międzynarodowy Miting w Berlinie – maj 2008

II miejsce – 100m stylem klasycznym – Międzynarodowy Miting w Berlinie

 

MAGDALENA PAWLIKOWSKA

Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły – listopad 2008, Sopot:

I miejsce – 50m stylem motylkowym

II miejsce – 200m stylem grzbietowym

 Zawody Pływackie w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski – czerwiec 2008, Kartuzy

II miejsce – 100m stylem dowolnym

II miejsce – 100m stylem grzbietowym

II miejsce – 200m stylem grzbietowym

III miejsce – w końcowej klasyfikacji Ligii Młodzieżowej POZP – kwiecień, Słupsk 2008

III miejsce – 100m stylem grzbietowym – Międzynarodowy Miting w Berlinie

 MAŁGORZATA KOWAKOWSKA

III miejsce – 400m stylem dowolnym – eliminacje do Letnich Mistrzostw Polski 12 latków – Gdańsk, kwiecień 2008

 ALEKSANDRA SIWAKOWSKA:

Drużynowe Mistrzostwa Województw – listopad 2008, Gdańsk:

III miejsce – 800m stylem dowolnym

Rok 2007

Paulina Kapela:

7m-sce-200m st. grzbietowym-Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w Gorzowie Wlk

8m-sce-100m st. grzbietowym-Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat w Drzonkowie

Agnieszka Ratajczak:

8m-sce-100m st. klasycznym-Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat w Opolu

2m-sce-200m st. klasycznym- Letnie Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Gdyni

Rok 2006

 Paulina Kapela

  • 1 miejsce – 100m stylem grzbietowym – Międzynarodowy Miting Pływacki Juniorów w Giżycku (maj 2006)
  • 1 miejsce – 50m stylem grzbietowym – Międzynarodowy Miting Pływacki Juniorów w Giżycku (maj 2006)
  • 7 miejsce – 200m stylem grzbietowym – Zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików 13 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim (styczeń 2006)
  • 3 miejsce – 100m stylem grzbietowym – Letnie Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Gdyni (czerwiec 2006)
  • 8 miejsce – 200m stylem grzbietowym – Letnie Mistrzostwa Polski Młodzików 13 lat w Oświęcimiu (lipiec 2006)

 Agnieszka Ratajczak

  • 3 miejsce – 200m stylem dowolnym – Letnie Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Gdyni (czerwiec 2006)
  • 10 miejsce – 400m stylem dowolnym – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w Szczecinie (lipiec 2006)

 Magdalena Pawlikowska

  • 1 miejsce – 50m stylem grzbietowym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)
  • 1 miejsce – 50m stylem dowolnym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)

 Jakub Kaczkowski

  • 1 miejsce – 50m stylem dowolnym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)
  • 1 miejsce – 50m stylem grzbietowym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)

Aleksandra Siwakowska

  • 3 miejsce50m stylem dowolnym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)

Zofia Bagińska

  • 1 miejsce – 50m stylem klasycznym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Gdańsku (wrzesień 2006)
  • 1 miejsce – 50m stylem klasycznym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)

Kamila Falgowska

  • 3 miejsce50m stylem grzbietowym – Międzynarodowy Miting Pływacki Dzieci w Słupsku (kwiecień 2006)

Rok 2005

 Paulina Kapela:

  • 1 miejsce – 100 m stylem motylkowym – Drużynowe Międzymakroregionalne Mistrzostwa Polski Młodzików 12 lat w Gdańsku (kwiecień 2005)
  • 2 miejsce – 100 i 200 m stylem grzbietowym - Drużynowe Międzymakroregionalne Mistrzostwa Polski Młodzików 12 lat w Gdańsku (kwiecień 2005)
  • 7 miejsce – 100 m stylem grzbietowym – Letnie Mistrzostwa Polski Młodzików 12 lat w Dębicy (lipiec 2005)
  • 2 miejsce – 100 i 200 m stylem grzbietowym - Drużynowe Międzymakroregionalne Mistrzostwa Polski Młodzików 13 lat w Gdańsku (listopad 2005)

 Rok 2004

Zimowe Mistrzostwa Polski 16 lat w Płocku”

-  srebrny medal-200m st. klasycznym- Emilia Szymoniak

-  brązowy medal: 4x200m st. dowolnym dziewcząt

 Letnie Mistrzostwa Polski 16 lat w Łodzi:

-  złoty medal: 200m st. grzbietowym-Anna Mierzejewska

-  2 brązowe medale: 100 i 200m st. klasycznym- Emilia Szymoniak

Rok 2003

Zimowe Mistrzostwa Polski 15 lat w Ciechanowie:

-  srebrny medal: Emilia Szymoniak-200m st. klasycznym

-  srebrny medal: 4x200m st. dowolnym dziewcząt

 Letnie Mistrzostwa Polski 15 lat w Szczecinie:

-  srebrny medal: 800m st. dowolnym- Anna Mierzejewska

-  brązowy medal: 200m st. klasycznym- Emilia Szymoniak

-  brązowy medal: 4x100m st. zmiennym-sztafeta dziewcząt

Rok 2002

Zimowe Mistrzostwa Polski 14 lat w Myślenicach:

-  brązowy medal: 200m st. motylkowym- Anna Mierzejewska

-  brązowy medal: 4x200m st. dowolnym dziewcząt

 Letnie Mistrzostwa Polski 14 lat w Mielcu:

-  brązowy medal: 200m st. grzbietowym- Anna Mierzejewska

-  brązowy medal: 4x200m st. dowolnym dziewcząt

Rok 2001

Letnie Mistrzostwa Polski 13 lat w Gdyni:

-   brązowy medal: 4x100m st. zmiennym-sztafeta dziewcząt

Rok 2000

Letnie Mistrzostwa Polski Młodzików w Puławach:

-   2 złote medale: 400 i 800m st. dowolnym-Anna Mierzejewska

-   złoty medal : 4x100m st. dowolnym - sztafeta dziewcząt

-   srebrny medal: 4x100m st. zmiennym-sztafeta dziewcząt

-   brązowy medal:200m st. grzbietowym-Anna Mierzejewska

Rok 1999

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci:

-  srebrny medal: 200m st. dowolnym-Bartosz Pilecki

-  2 brązowe medale: 100 i 200m st. grzbietowym-Anna Mierzejewska

Poprawiony: czwartek, 07 kwietnia 2011 13:17